Foresto kaklasiksnas kaķiem un suņiem 
(Bezrecepšu veterinārās zāles)

Lietošanas indikācijas, norādot mērķa sugas :
Kaķiem: Blusu (Ctenocephalides felis) invāzijas apkarošanai un novēršanai laika periodam no 7 līdz 8 mēnešiem. Kaklasiksna pasargā dzīvnieka tiešo apkārtni pret blusu kūniņu attīstību periodā līdz 10 nedēļām. Foresto var lietot kā daļu no blusu alerģiskā dermatīta (BAD) ārstēšanas programmas. Zālēm piemīt noturīga akaricīda (nogalinoša) iedarbība (Ixodes ricinus, Rhipicephalus turanicus) un repelenta (atbaidoša) iedarbība pret ērču invāziju (Ixodes ricinus), kopumā 8 mēnešus. Tas ir iedarbīgs pret kūniņām, nimfām un pieaugušām ērcēm. Ērces, kas jau atrodas uz kaķa pirms ārstēšanas, var netikt nogalinātas 48 stundu laikā pēc kaklasiksnas uzlikšanas un var palikt pieķērušās un redzamas. Tāpēc kaklasiksnas uzlikšanas laikā ir ieteicama jau esošu ērču nolasīšana no dzīvnieka. Invāzijas novēršana jaunām ērcēm sākas divu dienu laikā pēc kaklasiksnas uzlikšanas.
Suņiem: Blusu (Ctenocephalides felis, C. canis) invāzijas apkarošanai un novēršanai laika periodam no 7 līdz 8 mēnešiem. Kaklasiksna pasargā dzīvnieka tiešo apkārtni pret blusu kūniņu attīstību periodā līdz 8 mēnešiem. Foresto var lietot kā daļu no blusu alerģiskā dermatīta (BAD) ārstēšanas programmas. Zālēm piemīt noturīga akaricīda (nogalinoša) iedarbība pret ērču invāziju (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus, Dermacentor reticulatus) un repelenta (atbaidoša) iedarbība pret ērču invāziju (Ixodes ricinus, Rhipicephalus sanguineus), kopumā 8 mēnešus. Tas ir iedarbīgs pret kūniņām, nimfām un pieaugušām ērcēm.
Ērces, kas jau atrodas uz suņa pirms ārstēšanas, var netikt nogalinātas 48 stundu laikā pēc kaklasiksnas uzlikšanas un var palikt pieķērušās un redzamas. Tāpēc kaklasiksnas uzlikšanas laikā ir ieteicama jau esošu ērču nolasīšana no dzīvnieka. Invāzijas novēršana ar jaunām ērcēm sākas divu dienu laikā pēc kaklasiksnas uzlikšanas. Zāles nodrošina netiešu aizsardzību pret ierosinātāju Babesia canis vogeli un Ehrlichia canis pārnešanu no pārnēsātāja ērces Rhipicephalus sanguineus, tādējādi samazinot suņu babeziozes un suņu erlihiozes risku, kopumā 7 mēnešus. Leishmania infantum, ko pārnes smilšu mušas, invāzijas riska mazināšanai uz laiku līdz 8 mēnešiem. Dūrējutu/grauzējutu (Trichodectes canis) invāzijas ārstēšanai. 
Nelietot kaķēniem, kas ir jaunāki par 10 nedēļām. Nelietot kucēniem, kas ir jaunāki par 7 nedēļām. Nelietot gadījumos, ja konstatēta pastiprināta jutība pret aktīvajām vielām vai pret kādu no palīgvielām.
Devas un lietošanas veids:
Lietošanai uz ādas. Viena kaklasiksna vienam dzīvniekam, aplikšanai ap kaklu. Kaķiem un maziem suņiem ar ķermeņa svaru līdz 8 kg paredzēta viena 38 cm gara kaklasiksna. Suņiem, kas smagāki par 8 kg, paredzēta viena 70 cm gara kaklasiksna suņiem > 8 kg. Tikai ārīgai lietošanai. Izņemt kaklasiksnu no tiešā iepakojuma neilgi pirms lietošanas. Atritināt kaklasiksnu un pārliecināties, ka kaklasiksnas iekšpusē nav atlieku no plastikāta stiprinājumiem. Pielāgot kaklasiksnu ap dzīvnieka kaklu, nepievelkot pārāk cieši (orientējoši ir jābūt iespējai ievietot 2 pirkstus starp kaklasiksnu un kaklu). Izvelciet kaklasiksnas galu caur cilpu un nogrieziet lieko galu, kas pārsniedz 2 cm. 8 mēnešus ilgai aizsardzībai kaklasiksna jāvalkā nepārtraukti un jānoņem pēc ārstēšanas perioda beigām. Periodiski pārbaudiet un pielāgojiet izmēru, ja nepieciešams, īpaši, kad kaķēni/kucēni ir ātri augoši. Šī kaklasiksna ir veidota ar drošības aizdares mehānismu. Ja tomēr gadās, ka kaķis ir aizķēries, kaķa paša spēks ir pietiekams, lai paplašinātu kaklasiksnu un ļautu ātri atbrīvoties.
Iespējams iegādāties veterinārajā aptiekā Siguldā, Kalnabeites 9
Sīkāk +37167972506 vai info@kalnabeite.lv