Aktualitātes un jaunumi!

INSEKTU IZNĪCINĀŠANAS LĪDZEKĻI- EFFECT, EKOZIP, AGITA UTT.

Veterinārais medikaments- Lidor šķīdums injekcijām zirgiem, suņiem un kaķiem

JAUNUMS


Lidor 20 mg/ml šķīdums injekcijām zirgiem, suņiem un kaķiem

Aktīvā viela- Lidokaīns

Zirgiem: Lokālai anestēzijai oftalmoloģijā, infiltrācijas anestēzijai, intraartikulārai anestēzijai, perineirālai anestēzijai un epidurālai anestēzijai.

Suņiem, kaķiem: Anestēzijai oftalmoloģijā un stomatoloģijā, infiltrācijas anestēzijai un epidurālai anestēzijai.Minerālās piedevas liellopiem. Magnija trūkums organismā pavasarī

Magnija trūkums organismā pavasarī


Magnijs ir izplatīts visā ķermenī, pieaugušas govs organismā ap 200 g, bet 70% no tā ir nogulsnējies kaulos un dzīvniekam nav pieejams. Tikai 2% jeb 4g no kopējā magnija daudzuma cirkulē dažādos organisma šķidrumos kā brīvā rezerve, kas ir pieejama akūtas nepieciešamības gadījumos.

Magnija trūkumu nosaka vairāki apstākļi:

 • ·         Zema magnija koncentrācija barībā-īpaši ātri augošā pavasara ganību zālē pēc lielu slāpekļa un kālija mēslojuma devu lietošanas. Svaigas zāles sausnā ir zems kokšķiedras saturs, un tas veicina ātrāku šīs barības virzīšanos gremošanas traktā, līdz ar to samazinās magnija izmantošanās;
 • ·         Augstais kālija saturs zālē samazina augu spēju uzņemt magniju. Gremošanas traktā kālijs kavē magnija absorbēšanos. Kālijs arī traucē augiem uzņemt nātriju, ja nātrija saturs barības sausnā ir zemāks par 3g/kg sausnas, ievērojami samazinās magnija absorbcija, jo tā ir cieši saistīta ar nātriju.

Magnija fizioloģiskās funkcijas:

 • ·         Nepieciešams normāla skeleta attīstībai;
 • ·         Aktivizē fermentus;
 • ·         Piedalās funkcijās kā muskuļu kontrakcijas, olbaltumvielu, nukleīnskābju un tauku sintēzē, sulfātu acetātu un citu jonu aktivizēšanā;
 • ·         Vielmaiņā magnijs ir cieši saistīts ar kalciju un fosforu.

Magnija trūkuma pazīmes:

Ja teļiem barībā pietrūkst magnijs, vispirms tā saturs samazinās asinīs, tad no kauliem pazūd magnija rezerves, sākās tetānija un dzīvnieks iet bojā. Magnija trūkums cūkām sekmē vārgu un līku kāju veidošanos, izraisa hiperuzbudināmību, krampjus, tetāniju un nobeigšanos. Magnija trūkuma dēļ veidojas palielināts holesterīns, kas veicina aterosklerozi. Pieaugušiem atgremotājiem magnija deficīts izraisa hipomagnētisko tetāniju, ko sauc par ganību tetāniju, jeb “zāles reiboni”. Tā parādās pavasarī, kad ganībās ir sulīga zāle, parasti 1-2 dienas pēc ganību uzsākšanas. Šajā laikā magnija līmenis asinīs krītas tik ļoti strauji, ka organisms nav spējīgs to mobilizēt, parādās klīniskās ganību tetānijas pazīmes:

 • ·         Nervozitāte;
 • ·         Dzīvnieks atdalās no bara, klaiņo;
 • ·         Sākās galvas muskuļu krampji;
 • ·         Stīva, grīļīga gaita;
 • ·         Konvulsijas.

Daudz magnija izdalās ar pienu. Govij nepieciešama nepārtraukta magnija apgāde ar barību, jo šī elementa brīvā rezerve (4 grami) spēj kompensēt deficītu tikai dažas stundas.

Magnija galvenā absorbēšanās vieta atgremotājiem ir spureklis. Šī elementa izmantošanās no barības ir ļoti mainīga, praktiski pilnīgi nekontrolējama un sastāda tikai 15-30% no tā kopējā daudzuma organismā.

Tā kā kalciju palielinātā daudzumā uzskata par magnija antagonistu, tad arī tas var veicināt ganību tetānijas rašanos. Normāla kalcija un magnija attiecība ir 1:0.5-0.75.

Subkutānas magnija sulfīta injekcijas uzlabo dzīvnieka vispārējo stāvokli, bet daudz efektīvāka ir magnija oksīda izēdināšana ar minerālpiedevām, kas tiek sākta pirms ganību perioda. Par profilaktiskām uzskata šādas Mg devas: govij 50 g, teļiem atkarībā no vecuma 7-15 g, aitām-7 g dienā.Galvenokārt Mg no organisma izdalās caur gremošanas traktu, apmēram 20 % izdalās ar gremošanas sulām- siekalām, mēsliem un nedaudz ar urīnu. Vēl Mg izdalās ar pienu 0.13 g ar litru piena, bet viena litra ražošanai jāuzņem 0.6 g magnija, tātad govij, kura ražo 25 L piena diennaktī būtu jāuzņem 23-25 g magnija. Jaunlopiem Mg vajadzība ir 1.6 g pirmajā mēnesī līdz 11 g diennaktī sestajā mēnesī. Aitām Mg nepieciešamība ir 1.2-2.5 g (atkarībā no tā vai zīda jērus). Putniem Mg vajadzība ir 0.4-0.5 g/kg barības sausnas.


Piedāvājam minerālpiedevas ar paaugstinātu magnija saturu: Balmin 3, Salvana Mg10, kā arī bioloģiskām saimniecībām- Salvanatur Sommer un Salvanatur Leckmasse Eco vit

Dezinfekcijas līdzekļi, starterbarība jaunlopiem. Teļu izaudzēšana no A līdz Z

                                     Teļu izaudzēšana

*       Panākumu atslēga slēpjas jaunpienā un higiēnā

Rūpēšanās par teliņu sākas jau pie pareizi organizētas govju atnešanās, dzemdību boksi ar dziļajiem pakaišiem. Pie atnešanās nedrīkst steigties ar palīdzēšanu, bet jāizmanto dabīgās atnešanās kontrakcijas.

Pēc piedzimšanas teliņu noliek gotiņai aplaizīt, tā stimulē asinsriti vai arī norīvē ar salmu grīsti, tādi teliņi ir daudz enerģiskāki, apstrādā nabiņu ar dezinfekcijas līdzekli Blue Spray.

Nākošais svarīgākais solis teliņa aprūpē ir maksimāli ātri (2 stundu laikā) jāpadzirdina ar jaunpienu, lai teļš saņemtu antivielas- imūnglobulīnu, kas stiprina teliņa imunitāti. Apmēram 2-3.5 L jaunpiena, var ievadīt arī ar teļu dzirdni Bovivet ar lokanu zondi. Antivielu absorbcijas spējas teļam samazinās par 90% 24 stundu laikā. Nedrīkst izēdināt asiņainu pienu, tajā ir daudz proteīna, kuru teļam grūti sagremot un tādā pienā ir mazāk imūnglobulīns. Nākamās pāris dienas barojiet teļu, izmantojot minēto ierīci un lietojiet knupi, lai ļautu teļam pašam dzert. Labums ir tāds, ka ilgāks dzeršanas process veicinās siekalu ražošanu, kas nodrošina labu pH līdzsvaru glumeniekā.

Pārbaudiet jaunpiena kvalitāti ar jaunpiena kolostrometru, lai pārliecinātos, ka barība, ko dodat teļam ir pietiekami labā stāvoklī. Laba ideja būtu izveidot jaunpiena krājumus= sasaldētas devas ar labas kvalitātes jaunpienu gadījumiem, kad govs ražo zemas kvalitātes jaunpienu.

No mūsu produktiem ieteiktu Salvana Immun Plus 75 g dienā pie jaunpiena, tas papildus stiprinās imunitāti. Ieteicams teļu nošķirt no govs 30 minūšu laikā, lai pēc iespējas mazāk inficētos no apkārtējās vides mikroorganismiem.

Teliņu ievieto iepriekš izmazgātā , dezinficētā teļu sprostā, kurš piekaisīts ar sausiem salmiem, tam noder mūsu dezinfekcijas līdzekļi Virkon S un Stalosan F. Teļu sprostiem jābūt novietotiem tā, lai teļi nevarētu zīst viens otru.

Teliņu 3-4 dienas ēdina ar mātes pienu, tad pāriet uz piena aizvietotāju ar 22% proteīna un 15-20% tauku, piemēram Milkfoss Lac, sākot no 4., 5. dienas teļu iepazīstina ar starterbarību jaunlopiem- Salvana Kalbermusli, vai pašiem saimniecībā gatavotu papildbarības maisījumu jaunlopiem, kas papildināta ar Salvana Elmocin, tas nodrošina piemērotu minerālvielu un vitamīnu devu 4%.

Teļu kriptosporidioze jeb jaundzimušo caureja

Kriptosporidioze ir strauji noritoša jaundzimušo teļu slimība, aktuāla gan piena, gan gaļas liellopiem, ja šīs slimības izraisītājs nonāk fermā vai apkārtnē. Veicinošie faktori: lopu pārvadātāji, instrumenti, slimie dzīvnieki, barība u.c.

Šo caureju izraisa vienšūnis, traucētas gremošanas un uzsūkšanās funkcijas, un arī imūnsistēmas un elpošanas orgānu funkcijas.

Visvairāk slimība uzliesmo ziemas beigās un pavasara sākumā, kad jaundzimušajiem teļiem pavājināta imunitāte. Teliņi saslimst pirmajās dzīvības dienās un var būt kriptosporidiozes nēsātāji līdz 8 mēnešu vecumam. Slimības avots ir slimie dzīvnieki, barības, ūdens, aprūpes priekšmeti, mitras turēšanas vietas. Pārnēsātāji var būt arī grauzēji, kukaiņi. Fermās var ilgstoši saglabāties kriptosporocistas, jo tās ir izturīgas pret dezinfekcijas  līdzekļiem, temperatūras svārstībām, un tās ļoti strauji vairojās un aug. Tās izmaina zarnu gļotādu. Kriptosporīdiju dzīves cikls ir 3-8 dienas, tās iznīcina zarnu epitēlija bārkstiņas, samazina zarnu uzsūkšanās spējas, samazinās gremošanas enzīmu aktualitāte un palielinās osmatiskais spiediens, tā rezultātā šķidrums no organisma  nonāk zarnās  un notiek organisma atūdeņošanās, kas ķīmiski izpaužas ar caureju. Akūtā fāzē caureja bāla, ūdeņaina, slēptajā fāzē gļotaina asiņaina.

Teļiem novēro atūdeņošanos, svara zudumu, tie atpaliek augšanā. Reizēm var pievienoties korona vīrusi, tad var iestāties nāve. Ieteikt izolēt slimos dzīvniekus, ārstēt ar elektrolītiem P.O, s/c, i/k, stiprināt imunitāti, šķidrumu infūzijas, antibiotikas, pretiekaisuma līdzekļi.

Lai izsargātos no šīs slimības jāizvairās no teļu pārblīvētības, svarīga pareiza pirmpiena izēdināšana pirmajās dzīves stundās, regulāra novietnes tīrīšana, dezinfekcija.

 

 

SALVANA LAMMERMILCH piena aizstājējs jēriem

SALVANA LAMMERMILCH


Sastāva pamatā ir dabīgs aitu māšu piens, tādēļ ideāli piemērots nepietiekama piena ražošanas gadījumā vai bez mātes palikušiem jēriem.

Sastāvs: vājpiena un sūkalu pulveris, rafinētas augu eļļas.

Sastāvdaļas: 23% kopproteīns, 20% kopeļļas un koptauki, 8.8% koppelni, 1.85% lizīns, 1% kalcijs, 0.85% fosfors, 0.7% nātrijs, 0.1% kopšķiedra.

Svars: 10 kg maiss

Ražotājs: Salvana Tiernahrung, Vācija

Aitkopības katalogs pieejams šeit

Heiniger aitu cirpšanas dzirkles

 AITU CIRPŠANAS DZIRKLES

Patentēta cirpējnažu darbības sistēma
Ilgstoša izturība
Šveices kvalitāte

HEINIGER XTRA
JAUNUMS! HEINIGER XPERT 2 speed

Jaudīgāks motors, drošības slēdzis pret motora pārkaršanu

Tehniskie rādītāji:

Motora jauda- 320 vati

Cirpējnažu darbības ātrums- 2400 dubultsitieni minūtē

Drošības slēdzis pret motora pārkāršanu- ir

Izturīgs poliuretāna korpuss- ir

Svars kopā ar asmeni- 1550g

Elektrības vads- 5m

Troksnis- 80dB(A)


Vieglāks, ergonomisks dizains, ērts lietošanai

Tehniskie rādītāji:

Motora jauda- 250vati

Cirpējnažu darbības ātrums- 2500/2800 dubultsitieni minūtē

Drošības slēdzis pret motora pārkaršanu- nav

Izturīgs poliuretāna korpuss- ir

Svars kopā ar asmeni- 1180g

Elektrības vads- 5m

Troksnis- 72dB(A)


 • Asmeņi tiek piedāvāti saskaņā ar Heiniger ieteikumu- piemēroti Latvijas apstākļiem;
 • Piedāvājam uz vietas asmeņu asināšanu uz speciālas Heiniger iekārtas asmeņu asināšanai  
 • Nepieciešamība pēc konsultācijas-29232321 (Juris)


Piedāvājam individuālus pasūtījumus pēc Heiniger kataloga atbilstoši Jūsu prasībām http://heiniger.com


KRUUSE pupu paplašinātāji un kanulas


BOVIVET silikona ieliktnis

Maigs ieliktnis. Koniska forma aizsargā no izkrišanas

 • Akūta trauma
 • Slaukšana ir apgrūtināta, jāizvairās no slaukšanas ar aparātu
 • Lieto kā paplašinātāju starp slaukšanas reizēm


BOVIVET vaska aizbāznis

Gluds un elastīgs. Lēni uzsūcas pupa kanālā

 • Akūta trauma 
 • Mazāks risks, ka ieliktnis var izraisīt mastītu, saglabā pupa kanālu atvērtu
 • Kad izšķīst, nomaina pret silikona ieliktni


BOVIVET pupa paplašinātāji

Ar vazelīnu, slaucot izņem sarkano aizbāzni


 • Akūta trauma
 • Ierobežota slaukšana
 • Lieto, lai paplašinātu pupa kanālu un samazinātu sašaurināšanās risku
 • Slaucot sarkanais aizbāznis ir jāizņem


KRUUSE Columbus pupa aizbāznis

Ar vazelīnu, vienreizējai lietošanai

 • Lieto starp slaukšanas reizēm, lai novērstu salipšanu pēc pupa traumas


BOVIVET slaukšanas kanula 

Sterila slaukšanas kanula. Luer lock


 • Apgrūtināta slaukšana 
 • Kā palīglīdzeklis, slaucot ar rokām
 • Caur kanulu var ievadīt medikamentus ar šļirci (luer lock uzgalis)


BOVIVET pupa paplašinātāji

Ar vazelīnu. Lieto, lai atvērtu bloķētu pupa kanālu. Vienreizējai lietošanai

 • Lai atvērtu pupa kanālu salipšanas gadījumā vai fibrozes sākumā

Veterinārais medikaments Butamidor

-      Butorfanols 10mg/ml šķīdums injekcijām

-      Mērķa sugas- zirgi, suņi, kaķi

-        Analgēzija- sedācija- premedikācija


Butorfanols, sintētisks opioīdu receptoru agonists/antagonists, nodrošina viscerālu analgēziju ar ātru iedarbību, kas ir neatņemama sāpju ārstēšanas sastāvdaļa pēc traumas. Sedācijas efekts atvieglo diagnostiskās un pirmsoperācijas manipulācijas ar pacientu. μ - receptoru antagonisms novērš nevēlamo blakusparādību riskus, piemēram, respiratoro un kardiovaskulāro nomākumu. Sinerģiska darbība ar citiem analgēzijas un anestēzijas līdzekļiem padara Butomidor par vērtīgu papildinājumu sedācijas un premedikācijas protokolos. Butomidor nav stingrās uzskaites narkotiskais līdzeklis un zirgiem ir īss noteikšanas laiks.


KRUUSE IMEntry ANESTĒZIJAS IEKĀRTA veterinārijāPapildinot esošo anestēzijas iekārtu klāstu, Jorgen Kruuse piedāvā:

- Augsta kvalitāte un kompakts izmērs

- Pulvera pārklājums vieglai tīrīšanai

- Pārvietojams statīvs ar pieciem riteņiem

            - Skābekļa plūsmas mērītājs, 0- 4L ar rotējošu lodīti, skābekļa ieplūdes vārsts (45-60L/min)

 - 2.5m skābekļa caurule

 - Orion uzpildāms absorbētājs

- Anestēzijas caurules:  F-caurule ar 2L un 3L skābekļa maisiem

 - Izoflurāna iztvaikotājs

- Manometrs

            - 5 gadu garantija pamatdetaļām


Kvalitāte par labu cenu!Jorgen Kruuse Salvana Richter Pharma Vitfoss Bioveta Heiniger